Fine Wine Gliwice

Smakosze wina wiedzą, że najlepiej zaopatrzonym sklepem z winami w Gliwicach jest Salon Fine Wine. Asortyment bogaty jest w propozycje z najdalszych zakątków świata, między innymi z krajów Ameryki Południowej (Chile, Argentyna), a także z krajów europejskich znanych z produkcji wina, czyli Francja, Hiszpania czy Włochy. Atrakcyjne rozmieszczenie ponad 700 butelek na wystawie i wewnątrz sklepu pozwala na dokładne zagłębienie się z praktycznie każdą z nich. Przyjazna atmosfera panująca wewnątrz jest zasługą miłej obsługi oraz jasnego wystroju. Wykwalifikowana kadra, menedżerów i doradców oferuje swoją pomoc podczas wyboru wina, wszystkim zainteresowanym. Ponadto odpowie na każde ewentualne pytanie, które powstało w wyniku wnikliwej analizy asortymentu. Sklep z winami Gliwice stawia również na edukację. Co jakiś czas organizowane są degustacje wina, podczas których obecni są sommelierzy, a także producenci i dystrybutorzy owego trunku. W ciekawy sposób przenoszą swoich słuchaczy do zaczarowanej krainy aromatów i smaków. Otwarta przestrzeń Salonu Fine Wine pozwala na bardzo szybkie rozluźnienie się wewnątrz niego i wspólne pogłębianie tajników wina poprzez rozmowę.

Jesteśmy specjalistycznym Salonem posiadającym wina i alkohole z całego świata. Zachwycamy ofertą najwyższej jakości win które, doskonale sprawdzą się w towarzystwie potraw oraz w roli pomysłów na niebanalny prezent. Doradzamy z pasją! A każdą ofertę przygotowujemy ze szczególną troską. Od ośmiu lat dynamicznie zmieniamy kulturę picia wina na Śląsku. Dysponujemy przestrzenią degustacyjną dla kilkunastu osób, w której organizujemy szkolenia oraz degustacje.


 

O nas

sklep z winami Gliwice Wanda

Menedżer Salonu

Wanda Gemza

Swoją przygodę z branżą winiarską rozpoczęła kilkanaście lat temu. Właśnie wtedy odkryła bardzo ciekawy zawód, który połączył dotychczasowe zainteresowania winem z radością do podróżowania. Opowiada o sobie: “Kiedy otwieram wino, próbuję je, smakuję, czasem wpadam w zachwyt, a czasem dezaprobatę. Za każdym razem towarzyszą mi inne emocje. Bywa też tak że, trudno jest je wyrazić słowami, po prostu trzeba je poczuć”. Systematycznie poszerza swoją wiedzę podróżując, czytając i degustując. W poszukiwaniu dobrego smaku i zapachu odwiedziła wiele miejsc na świecie. Jak dotąd najlepiej wspomina Australię, w której zwiedziła kilka lokalnych winnic. Od trzech lat jest związana z firmą Fine Wine w Gliwicach.

 

Doradca Klienta

Łukasz Mgłosik

 

 

Znajdź nas