drink z wódki exotic sip
Wino w kuchni

Exotic sip – drink z wódki z ananasem i rozmarynem

W ciągu ostatnich kilku lat Polacy coraz rzadziej deklarują, że alkoholem, który piją najczęściej, jest czysta wódka. Dzisiaj częściej sięgamy po różnego rodzaju drinki i koktajle. Dlatego też na naszym blogu nie mogło zabraknąć przepisu na drinka z wódki Ekiss. Zobaczcie sami, jakie to łatwe!

Degustowanie alkoholu zdarza się zarówno podczas oficjalnych uroczystości, jak i tych kameralnych. Naturalnie w obu sytuacjach obowiązują nieco inne zasady. W spotkaniach towarzyskich, gdy odwiedzają nas bliscy znajomi lub rodzina, bardzo ważne dla nas jest to, by przygotować najlepsze dania. Dlaczego więc nie pochwalić się umiejętnością serwowania smakowitych i pięknie wyglądających koktajli?

Drink z wódki – tylko na oficjalnym przyjęciu?

Drinki z wódką są bardzo wygodną formą podawania alkoholu na oficjalnych przyjęciach. Oryginalny koktajl w mocnym kolorze i z piękną dekoracją jest miłym akcentem. 

Jednak spotykając się w gronie najbliższych osób, również warto puścić wodze fantazji i stworzyć własne receptury na koktajle i drinki z wódką. Złotą zasadą jest zachowanie balansu między słodkością, kwasowością i alkoholem. W komponowaniu drinków głównym wyzwaniem jest sztuka idealnego połączenia składników – i w żadnym wypadku nie jest ona zarezerwowana wyłącznie dla osób pracujących w gastronomii!

Dla tych, którzy wolą sprawdzone przepisy, przedstawiamy Exotic sip – drink z wódki z ananasem i rozmarynem.

Przepis na drinka z wódki Exotic sip

  • Rozmaryn 1 gałązka
  • Syrop o smaku mango 1883 Maison Routin 20 ml
  • Wódka Ekiss 40 ml 
  • Sok ze świeżego ananasa 20 ml 
  • Sok z limonki 20 ml

Sposób przygotowania:

Ugnieć rozmaryn z syropem. Dodaj pozostałe składniki i wymieszaj je w shakerze. Całość przelej do szkła koktajlowego i udekoruj według uznania. Pyszny drink z wódką gotowy!

Autorka drinka z wódki Exotic sip

Swój przepis na drinka z wódką Ekiss zdradziła nam Agnieszka Cieślar – złota medalistka Mistrzostw Świata Barmanów w Tallinie w 2018 roku w kategorii “Long drink”. Barmaństwo jest jej pasją od dziewięciu lat. Wśród barmańskich umiejętności najbardziej ceni sobie tworzenie pięknych dekoracji.

 

 

Więcej naszych przepisów na drinki znajdziesz tutaj.

Wybraliśmy dla Ciebie: